Про нас

Сумська обласна філармонія – старовинний особняк, розташований по вул. Петропавлівська, 63. Повітове дворянське зібрання, для якого була побудована ця будівля, була становою організацією дворян. Їм надавалось право обирати повітового голову дворянства, членів місцевої адміністрації і судових органів.

Приміщення розташоване на території колишнього саду Кондратьєвих – найбільших землевласників у Сумському повіті, до роду яких належав і засновник міста Суми Герасим Кондратьєв.

У будинку вдало поєднано офіційну парадність з підкресленою розкішшю оздоблення. На першому поверсі знаходились ресторан, музичний салон та театральний зал, в якому свого часу виступали Федір Шаляпін, Леонід Собінов, артисти Міланської опери, хор Валерія Полянського і Віктора Іконніка, ансамбль Дмитра Покровського, грав Святослав Ріхтер.

Велика зала Громадського зібрання використовувалась не лише за своїм прямим призначенням – для з’їздів дворян і промисловців, тут також відбувались професійні та аматорські оперні спектаклі, концерти музикантів і вокалістів. За акустикою цей зал був одним з кращих.

Пам’ятним для шанувальників оперного мистецтва був 1913 рік у виконанні солістів Міланської опери сумчани слухали «Травіату» Д. Верді, «Кармен» Ж. Бізе, «Джоконду» А. Понк’йоллі.

У 1916 році у приміщенні філармонії розташовувався кінотеатр «Люкс». Після 1917-го будинок Дворянського зібрання було передано під клуб ім. Т. Г. Шевченка, пізніше – клуб металістів (заводу ім. Фрунзе). Тут влаштовувались веселі новорічні маскаради, танцювальні вечори, тощо.

З 1939 р. у цьому будинку розмістилася Філармонія.
1945-1976 рр. частину приміщень займав Сумський художній музей.
У 2007-2008 рр. у філармонії зроблено капітальний ремонт і із Троїцького Собору перенесено орган.

На сьогодні філармонія провідний обласний заклад культури Сумщини з концертною залою на 370 посадкових місць.

Більше 30 років Сумську обласну філармонію очолювала Надія Миколаївна ДЯКОВСЬКА. Чимало зусиль доклала вона, аби наш чудовий орган було перенесено із Троїцького Собору до зали філармонії. За її правління було відремонтовано залу, її стараннями філармонія зберегла для майбутніх поколінь найкращі надбання.

Колектив філармонії налічує більше 130 працівників, у тому числі 90 артистів, більшість з яких є лауреатами престижних міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Маємо шість колективів: лауреат республіканського конкурсу камерний оркестр старовинної та сучасної музики «Ренесанс» під керівництвом Бориса Гончаренка, джазовий ансамбль «АРАМІС» під керівництвом Володимира Фрика, ансамбль народної пісні «Слобожанські барви» під керівництвом Юрія Надточия, жіночий вокальний ансамбль «КАРАМЕЛЬ», керівник Наталія Цигвінцева, вокальний ансамбль «Елегія», керівник Оксана Голубцова. Інструментальний дует «Parafraz» у складі Олексія Липового та Тетяни Сурган та інші.

У нас працюють заслужений артист України Костянтин Обозний, заслужений працівник культури України Євген Радченко, заслужений діяч мистецтв України Валерій Козупиця.

Артисти підтримують українських вояків на Сході країні, у зоні АТО. На базі філармонії проводяться міжнародні фестивалі органної, камерної та джазової музики – “Органум”, “Бахфест”, “Джаз-фест”. Приймаємо на своїй сцені виконавців світового рівня з Ізраілю, США, Німеччини, Польщі.