1000 РОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ: ОРГАННА ВЕРСІЯ

В філармонії відбулась унікальна концертна програма проєкту «1000 РОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ: ОРГАННА ВЕРСІЯ», започаткована українським музикознавцем, композитором та органістом Богданом ДЕМ”ЯНЕНКОМ (м. Київ).

Програма є дійсно унікальною: в одному концерті представлена українська музична культура Середньовіччя, Бароко, Класицизму та сучасності. У тому числі 5 прем’єр. Деякі твори були розшифровані виконавцем з рукописів Києво-Софійського собору та Києво-Печерської Лаври і звучать вперше за останні 300 років. Деякі твори звучать вперше в органних версіях.

До програми включені два віртуозні твори, написані маестро спеціально для цих концертів: органна фантазія на тему пісні про створення світу, а також педальні варіації (15 з 16-ти варіацій граються ногами без участі рук) на тему пісні “Їхав козак за Дунай”, створеної козаком Харківського полку Семеном Климовським (18-те століття). Цю пісню використовував у своїй творчості Бетховен, довідавшись про неї завдяки синові останнього українського гетьмана. Німці тепер вважають її німецькою народною піснею.

У найближчі місяці ця програма звучатиме у більшості органних залів України – у Дніпрі, Києві, Чернівцях, Хмельницькому, Ужгороді та інших містах, а наступного року також у країнах Євросоюзу.