ПРЯМО З МАЙДАНУ В ІСТОРІЮ УКРАЇНИ

20-те лютого в Україні оголошено Днем пам’яті Героїв Небесної Сотні, які загинули під час розстрілів Євромайдану у лютому 2014-го. Тож, саме ця дата, яка стала початком відліку новітньої історії України, зібрала небайдужих людей, представників громадськості, влади у філармонії.

Відбувся концерт-реквієм на честь вшанування Героїв Небесної Сотні, які поповнили жалобний перелік тих, кого український народ втратив на шляху до своєї незалежності.

Микола Клочко, голова облдержадміністрації, під час зібрання згадав, що на початку революційних подій у тодішньої влади були різні варіанти виходу з політичної кризи, але тоді учасники протестних акцій і представники влади на всіх рівнях не дійшли спільної думки. У наслідок чого загинула понад сотня найкращих синів України. Прямо з Майдану вони увійшли в українську історію, де займуть місце поруч з Героями Крут.

Пам’ять Героїв, як годиться, вшанували хвилиною мовчання.

Лунали патріотичні, українські народні пісні, класична музика, пісні-зізнання у любові Україні. Зокрема, неофіційний гімн серед патріотів, активістів, учасників та очевидців розстрілів – відома українська пісня «Обійми» у виконанні вокального колективу «Елегія».

У концерті взяли участь заслужений артист України Леонід Матвієнко, вокалісти Ірина Ященко, Ольга Штика, Юрій Надточий, жіночий вокальний ансамбль «Лада», колектив народної пісні «Слобожанські барви», На завершення – життєстверджуюча композиція «Нехай квітує Україна» у виконанні заслуженого працівника культури України Євгена Радченка.