«…Його образ я зберіг на все своє життя…»

У Сумській обласній філармонії у рамках спільного проекту з Сумським обласним художнім музеєм ім. Н. Онацького. відбувся захід під назвою «ВАЛЬС КВІТІВ», присвячений творчості П.І.Чайковського і 155-й річниці його перебування на Сумщині.

Це було справжнє свято музики, і приємно, що для філармонії подібний захід – традиційний, адже перше знайомство композитора з Україною відбулося саме в наших краях.

Влітку 1864 року Петро ЧАЙКОВСЬКИЙ вперше приїхав на Сумщину в Нескучне (Тростянець), на запрошення князя Олексія ГОЛІЦИНА. Сумщина надихала його на творчість, тут він написав чимало світових шедеврів.

Того вечора, окрім чудової музики, глядачі мали можливість бачити жанровий портрет «П.І. Чайковський в Україні» першого народного українського художника Григорія Світлицького, що зберігається у фондах музею. Саме ця картина стала важливою складовою заходу. Слова : «…Його образ я зберіг на все своє життя…» також належать художнику.

Музику Чайковського виконували артисти камерного оркестру старовинної та сучасної музики «Ренесанс» під керівництвом головного диригента Бориса Гончаренка – «Вальс квітів», «Марш», «Танок Феї Драже» з балету «Лускунчик», Аріозо Германа з опери «Пікова дама» та багато інших.

Звучали твори у виконанні солістів філармонії Тетяни Ластовецької, Федора Руденка, Лариси Мухіної, Дар’ї Кочури, класичного тріо у складі Лариси Іванової (віолончель), Валентини Макарової (скрипка) та Олени Антонець (ф-но). Акомпанували Олександр Желудков (ф-но) та Олена Когут (ф-но). Ведуча концерту Вікторія Семенець.