НА СУМЩИНІ ГАСТРОЛЮВАЛА «ГУЦУЛІЯ»

На запрошення філармонії на Сумщині з обмінними гастролями побував Івано-франківський національний академічний ансамбль пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ». Художній керівник та головний диригент – народний артист України Петро КНЯЗЕВИЧ

Колектив збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість. За період існування ансамбль провів понад 10 тисяч концертів у різних країнах світу: Англії, Німеччині, Румунії, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді.

Жителів Сумщини, зокрема їх радо вітали у Охтирці, Ромнах, дивували міфо-оперою dans «ОЛЕ – Олекса Довбуш». Музично-драматичне дійство відтворює перекази, пісні та легенди про славного ватажка Олексу Довбуша та опришків, пам’ять про яких гуцули шанують по нині.
Міфо-опера складається з п’яти епізодів: «Гуцульське весілля», «Гірки», «Опришки», «Месники», «Смертельний плес», в яких панує бойовий дух опришків – месників, прагнення до незалежності, волі та свободи, що наповнене стихією Карпатських гір. На цьому фоні постає фігура Олекси Довбуша, якого гуцули з любов’ю називали ОЛЕ, його завзятість і добрі діла, а також трагічне кохання до Дзвінки.
P.S.Нещодавно Сумський джазовий колектив Jazz-fusion band ARAMIS, керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Прихожай, пробував з гастролями у Івано-Франківську.